Hypnotherapie wordt door de meeste zorgverzekeraars vergoed. De door ons gegeven hypnotherapie valt meestal onder de aanvullende verzekeringen (zie het kopje alternatieve geneeswijzen hieronder met link naar alle polissen zorgverzekeraars) en in in sommige gevallen onder 1st lijns psychologie.

Wereldwijd - en zeker ook in Europa - is hypnotherapie geen alternatieve geneeswijze, maar in Nederland valt het meestal in de polisvoorwaarden er wel onder.

De vergoeding binnen het aanvullende pakket is afhankelijk van de verzekeraar waarbij u bent aangesloten. Meestal krijgt u een maximum dagvergoeding en geldt er een maximum jaarvergoeding per verzekerde. U betaalt contant en krijgt een factuur, die u daarna kunt declareren.

Heeft u een verwijzing van uw huisarts, dan kunnen we ook hypnotherapie aanbieden in de basisverzekering via Menzis en Anderszorg en deels via CVGZ. Namelijk; als ECP geregistreerde NAP-therapeut wordt een groot deel van de behandeling ook vergoed binnen de eerste lijns psychologische zorg met verwijzing van een huisarts. Zeker als u bijv. via Menzis een aanvullend pakket Menzis 3 heeft afgesloten worden 11 sessies van 3 kwartier vergoed, zonder extra eigen bijdrages (wel geldt het wettelijke eigen risico per client).

Zie hier een link naar een objectieve site over oa de effectiviteit van hypnotherapie

Hier zijn veel wetenschappelijke artikelen zijn te vinden over de werking van hypnotherapie 

U krijgt die kosten alleen vergoed in het aanvullend pakket, waarvoor u zich verzekerd heeft en waar u vooraf de poliskosten ook heeft betaald.

Zorgverzekeraars die in uw polis 2013 zeggen de hypnotherapie (deels) te vergoeden onder het kopje alternatieve geneeswijzenn (klick)

Bovengenoemde vergoedingen vinden plaats op basis van ons lidmaatschap van het NGVH+ of onze registratie bij de NAP.

Aan deze zorgvuldig opgestelde opgave door de beroepsvereniging NGVH+ kunnen geen rechten worden ontleend.

Check eerst uw aanvullende polis van het jaar dat u in therapie gaat bij alternatieve geneeswijzen en voor de zekerheid bij 1st lijns psychologie.